blog o rewelacyjnych produktach na bazie aloe vera
Sunday August 25th 2019

Zalety aloesu

1. Gojenie ran ( aloes jako  tzw. „burn plant”)- każdy z Was kojarzy aloes z tą właśnie najbardziej powszechną cechą. Rany popromienne, oparzeniowe lub z otarć bardzo szybko goją się dlatego, że aloes:
-wnika bardzo głęboko w warstwy naskórka( 4-kraotnie szybsza penetracja skóry niż woda)
-reguluje odczyn kwasowo-zasadowy skóry (miąższ aloesu i nasza skóra mają to samo pH)
-hamuje rozwój bakterii, wirusów i grzybów( wszystkie drobnoustroje źle czują się w odczynie kwaśnym, którym szczyci się aloes)
-działa przeciwzapalnie i ściągająco
-łagodzi ból i świąd ( przy hemoroidach, alergiach, poparzeniach prądem)

WAŻNE! Aloes działa cudownie w najtrudniejszych spośród gojeń- zaburzonych przez cukrzycę!

2. Kłopoty ze skórą – trądzik młodzieńczy, po zabiegach chirurgicznych, liszaj płski, przebarwienia, blizny głębokie i płytkie, grzybice skóry owłosionej, opryszczka(także narządów płciowych) i…to co czeka każdego z nas- starzenie się skóry.

3. Aloes na przewód pokarmowy– większość z nas przy dzisiejszym(www.foreveraloes.eu/) trybie życia i odżywianiu pewnie już ma kłopoty z żołądkiem, wątrobą czy jelitami…A jeżeli ich nie ma to oznacza, że pije aloes:)

Tak na serio:
– żołądek i dwunastnica- picie miąższu aloesowego wzmacnia mechanizmy obronne błony śluzowej i ścian żołądka(badania pokazują, że prewencyjne picie aloesu zmniejsza ryzyko wrzodów aż o 85%)
-jelita-ułatwianie prawidłowego wchłaniania pokarmów i regulacja funkcji jelitowych( wzmaga aktywność bakterii jelitowych i reguluje odczyn pH) Dzięki odpowiednim dwkom czystego miąższu aloesowego można, więc wypróżniać się do woli!
-alergie pokarmowe(procesy gnilne w jelicie grubym ulegają znacznemu zmniejszeniu, zmniejsza się liczba antygenów powodujących stany zapalne ścian jelita, a dostając się do krwioobiegu reakcje alergiczne)

Ponadto: Aloes dzięki swym właciwościom doskonale radzi sobie ze schorzeniami przebiegającymi ze znacznym upośledzeniem odporności tj. toczeń rumieniowaty, choroba Crohna- Leśniowskiego czy zespół jelita nadwrażliwego.

4.Aloes a przemiana materii, czyli aloes i…odchudzanie

Nasz roślinka jet sprzymierzeńcem ludzi chcących pozbyć się problemów z wagą i nadętym brzuchem…

Jednym z następstw nadwagi jest cukrzyca i miażdżyca, o których wspomnę w następnym poście. Chciałam skupić się jedynie na takim działaniu miąższu aloesu, który w kłopotach z wagą ma kluczowe znaczenie. Aloes (http://www.aloevera.net.pl/produkt/aloe-ever-shield-sztyft-bezzapachowy-bez-soli-aluminium)równoważy zaburzenia metabolizmu cukrów  poprzez katalizowanie owych niekorzystnych przemian i przede wszystkim pozwala przygotować organizm do ciężkiej pracy przed wysiłkiem fizycznym, który niewątpliwie powinniśmy stosować chcąc utrzymać prawidłową wagę ciała. Ze względu na zawartość dużej ilości witamin i minerałów nasz organizm lepiej zniesie trudy ciężkiej pracy. chciałabym jednak zaznaczyć, że aloes jak i inne NATURALNE rośliny nigdy sam nie poradzi sobie z Twoją wagą, ani po prostu Cię nie odchudzi. Jest jednak tego wspaniałym kompanem- jak przy każdej kuracji…

Pages

Interesting Sites

    Archives